Удружење РВИ и ППБ Крагујевац је трибином "КОШАРЕ - четврт века" завршило обележавање 25 година од битке на Кошарама
Други део пројекта „Кошаре – четврт века“, који је Удружење РВИ и ППБ Крагујевац организовало уз подршку Министарства за рад, запошљавање борачка и социјална питања РС, спроведен је 14. децембра 2024. године организовањем трибине која је посвећена погинулим/несталим на Кошарама 1999. године а чије су породице чланови нашег Удружења.
Први део пројекта је одржан 21. септембра 2024. године је на језеру Гружа када је организован меморијални турнир.
У зору 9. априла 1999. године на велики петак у склопу НАТО интервенције, више хиљада припадника ОВК уз подршку оружаних снага Албаније и ваздушну подршку НАТО-а напало је караулу на југословенско-албанској граници која се налазила на ободу Проклетија. Борбе су трајале 67 дана а на страни тадашње Војске Југославије однеле су 108 живота од којих 21 официр и подофицир, 50 војника на одслужењу војног рока, 13 активних војника и 24 добровољаца, док је рањено укупно 256 бораца.
- Радиша Илић је био син јединац Живорада и Снежане, а погинуо је 20. маја 1999. године у рејону карауле „Кошаре“. Радиша је за испољену храброст и пожртвовање одликован Орденом за храброст.
- У бици на Кошарама нестао је 6. маја 1999. године десетар Саша Коматовић носисац Ордена за храброст, чије тело је три године касније пронађено и пренето у Крагујевац. Саша је иза себе оставио сина Давора и супругу Наташу која је на трибини прочитала своје поеме.
- Горан Трифуновић син јединац Миомира и Марије погинуо је 6. маја 1999. године на Кошарама као припадник Војне полиције. За испољену храброст и пожртвовање одликован је Орденом за храброст.
Трибини су присуствовали Миле Росић, државни секретар у Министарсту за рад, запошљавање борачка и социјална питања РС, помоћник Градоначелника за развој и унапређење локалне самоуправе Марко Јанковић, припадници Војске РС, Удружења ветерана органа безбедности и војне полиције, Удружења РВИ и ППБ РС и Тополе, СУБНОР-а, чланови и пријатељи Удружења.